Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Természetfilmjei tették világhírűvé – írta meg a HVG.
1910. június 11-én született Jacques-Yves Cousteau, aki életét a tengeri felfedezéseknek szentelte, mellesleg ő fejlesztett ki egy sor búvárfelszerelést is. Két nagy szenvedélye volt gyerekkorától, a tenger és a repülés. Egy súlyos autóbaleset következtében utóbbival kapcsolatos reményei köddé váltak, a búvárkodás megszállottjává vált. A hagyományos iskolarendszer nem foglalta le túlzottan, és nem volt jó tanuló sem. Belekeveredett iskolai botrányokba, melyek miatt ki is zárták, mivel egy alkalommal például betörte az iskola 17 ablakát.
Kifejlesztette az első víz alatti járművet, amely kifejezetten tudományos kutatás céljára készült. 1959-től kezdték meg a merüléseket 350 méteres mélységig, és a berendezés négy vagy öt óra tartózkodást tett lehetővé. 1965-ben a technológiát továbbfejlesztették, és két új búvár csészealjat bocsátottak vízre találó tengeri bolhák néven. Ezek a berendezések már 500 méteres mélységig tették lehetővé a tenger kutatását. Magyar vonatkozású esemény vele kapcsolatban, hogy 1991-ben ökológiai expedíció keretében végighajózta a Dunát az élővilágát kutatva. A 90-es évektől rendszeres tanácsadója lett az ENSZ-nek és a Világbanknak környezetvédelmi kérdésekben – közölte a HVG.